Vraťme děti do školy na schůzce s hlavní hygieničkou ČR

 První májové pondělí 3.5.2021 jsme byli na schůzce s hlavní hygieničkou ČR MUDr. Pavlou Svrčinovou, Ph.D. a její kolegyní 👩‍⚕️, která má na starosti řešení dětské otázky.
Naším tématem bylo školství – bez rotací, bez testování, bez respirátorů – od školek přes střední školy až školy vysoké.
Za iniciativu Vraťme děti do školy (VDDŠ) se zúčastnili Ing. Josef Lank, Mgr. Věra Komárová, PhDr. Jaroslav Šturma (Ředitel Dětského centra Paprsek a přednášející na Katedře psychologie FF UK) a Mgr. Jaroslava Janů (Ředitelka ZŠ Přibyslav).
Dveře kanceláře paní hygieničky nám udělaly větší radost, než jednání samotné. Na dveřích byl plakát se švédskou vlajkou 🇸🇪 losíkem 🦌 a hlavním švédským doporučením: “Udržujte odstup”.
Zde by mohl být svět ještě v pořádku. Ovšem jsme v Česku, kde se něco jiného myslí a něco jiného dělá.
Prvních pět minut nám hlavní hygienička nevěnovala moc pozornosti, protože hledala jakousi složku na stole a v prázdných skříních. Nenachází, ale 5 minut pryč. Záměr❓
Poté 👨‍👩‍👧‍👦 předkládáme obsah petic. Dohromady je v nich přes 40 000 podpisů:
  1. https://e-petice.cz/…/do-skoly-jedine-bez-podminek-bez…
  2. https://www.zdraveforum.cz/zdrave-forum-petice.html
🏨 PS: Školáků jsou zhruba 4 miliony, to moc podpisů nemáte. Reprezentujete hlas 1 %. Podle všeho s opatřeními zbytek rodičů souhlasí. Dokonce hodně rodičů si nepřeje, aby se školy otevřely a stačí jim distanční výuka. (Pozn.: školáků rozhodně nejsou 4 miliony, zde by si paní Svrčinová mohla počty nastudovat lépe, je jich zhruba o polovinu méně.)
👨‍👩‍👧‍👦 VDDŠ: Z pohledu ředitelky ZŠ o 560 žácích se rotace míjí účinkem a mobilitu naopak zvyšuje.
🏨 PS: To není pravda, spočítal to CERGE a BISOP. (Pozn.: co naplat, že stejní lidé jsou členy MeSES a Iniciativy Sníh ❄️ a většinou se pletou a straší.)
👨‍👩‍👧‍👦 VDDŠ: Z pohledu doktora psychologie rotace narušuje stabilitu dětí a jejich pracně vytvářené a okamžitě zase blokované dovednosti a návyky: výsledkem je stres a dezorientace.
🏨 PS: Je to jenom dočasné opatření. Brzy budou prázdniny a každý týden něco rozvolníme ve vlnách.
👨‍👩‍👧‍👦 VDDŠ: Kdo rozhoduje o rotacích?
🏨 PS: Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy.
👨‍👩‍👧‍👦 VDDŠ: Tam říkají, ze rozhoduje Ministerstvo zdravotnictví.
🏨 PS: Ne, oni si musí říct priority.
👨‍👩‍👧‍👦 VDDŠ: Počty testů a počty záchytů jsou minimální. Celé toto opatření je drahé a neefektivní. (Viz https://vratmedetidoskoly.cz/testovaci-byznys-na-detech/)
🏨 PS: To se pletete, nějaké záchyty dětí přece byly. Sice málo, ale jsou to ohniska 🔥. Konec konců se našli i pozitivní zaměstnanci škol.
👨‍👩‍👧‍👦 VDDŠ: Z předložené tabulky je zřejmé, že z 98.436 testů bylo 18 zaměstnanců pozitivních. Není to potvrzením, že školy nejsou 🔥❓
🏨 PS: Ta čísla nesedí. Těžko říct odkud je máte.
👨‍👩‍👧‍👦 VDDŠ: Z úřední desky hygienických stanic.
🏨 PS: To je zvláštní. U nás na vesnici se nakazily všechny kuchařky ze ZŠ, protože se bez roušek radily, co budou vařit.
👨‍👩‍👧‍👦 VDDŠ: Proč děláte takto drakonická opatření?
🏨 PS: Češi potřebují tvrdou ruku, nejsou disciplinovaní.
👨‍👩‍👧‍👦 VDDŠ: Koukejte, jaká opatření zavedlo Švédsko ve školách – skoro žádná a jaké mají výsledky.
🏨 PS: To v ČR nejde, protože tady není tak rozvinutá doprava dětí do škol automobily 🚗🚙. Nemůžeme dělat opatření podle jiných zemí.
👨‍👩‍👧‍👦 VDDŠ: Před Vánocemi byly otevřené bary a školy byly zavřené. Dcera mohla jít slavit do baru, ale nemohla do školy.
🏨 PS: Máte pravdu, otevření barů byla chyba. My jsme ty školy zavřeli, protože se lidé špatně chovali.
👨‍👩‍👧‍👦 VDDŠ: Tak jste kvůli tomu potrestali děti?
🏨 PS: Pokud rodiče chtějí mít děti ve škole, tak se podle toho musí taky chovat. Mě na tom všem mrzí, ze nejste solidární vůči starším lidem, kteří teď potřebuji solidaritu a ochranu.
Po pěti minutách hledání složky a 35 minutách rozhovoru sekretářka s nahým (!) obličejem oznamuje, že v 11:00 musí být paní hygienička na Vládě kvůli jakémusi soudnímu příkazu.
Schůzka ukončena, odcházíme, už na nás nemají čas. Naše otázky prakticky nezodpovězeny, naše argumenty ignorovány. Akorát jsme se dozvěděli, že děti je zřejmě třeba ztrestat snad za všechno, co si mocipáni vymíní.
A tak se ptáme: KDO JE V TÉTO ZEMI SOLIDÁRNÍ S DĚTMI ⁉️ Proč jsou úředníci ve vládě i jinde tak slepí a hluší k potřebám mladé generace, jejich zdraví a vzdělání? Koho v této zemi zajímá budoucnost našich dětí? Ti, kdo jsou u moci, to evidentně nejsou…
Nevzdáme se, nemůžeme, jde o naše děti! 🇨🇿