Dopis vládě a poslancům: ubližujete dětem i seniorům

Dobrý večer,

Všichni v mém okolí byli nadšení, když šly děti poprvé do školy. Děti nadšením nemohly dospat.

Jaké bylo překvapení, když některé učitelky začaly ihned zkoušet, prvňáčky, a známkovat je! V jiné škole učitelka děti upozornila, že bude zkoušet druhý den!

Distanční výuka třikrát týdně po dobu 30min! A pak chtějí učitelé známkovat!? Koho, nás rodiče?!

Spolužák, mého syna, cizinec, si domů odnášel čtyřku ze čtení v první třídě! Druhý den ve škole! Po směšné distanční výuce!

Zákonodárci zapomněli na děti, kteří nosí brýle nebo mají jiný handicap? Děti musí nosit brýle správně nasazené a to jim roušky neumožňují. My jsme museli syna přemístit a brýle do školy nenosí. Toto rozhodnutí mi správné nepřijde (3dioptrie), ale stát nám nedává jinou možnost.

Dcera, sedmá třída, zákonodárci ji donutili trávit čas na mobilu a dalších zařízeních, protože je již od března uzavřená doma. Ze zbytku šesté třídy postrádá výuku. Protože učitelé na základní škole, kam dochází, nemají potřebu plnohodnotně vyučovat! Jen velmi málo učitelů se v této náročné situaci rozhodlo nerezignovat a neschovávat se doma.

A co zdraví děti? Veškeré zájmové kroužky zrušeny!

Jako rodič jsem ztratila kontrolu nad veškerou přípravou i obsahem vyučování, naše škola nevyučuje dle rozvrhu, který děti mají nastavený.

Pod tzv. OCHRANOU ZÁKONODÁRCŮ, se ubližuje našim nejslabším skupinám dětem, tak i těm nejstarším. To děti a staří lidé se nemohou rozhodnout dle svého uvážení, vzali jim volbu a práva na jejich život.

Chci bránit nejen své děti, ale i starší občany, a pokud vše dojde k soudu, budu tento soud podporovat.

Jsme pracující rodiče, kteří se i ve své práci musejí sami vzdělávat.

xxxxxxxxxxxxxxxx

Dopisy původně publikované formou obrázků najdete v Archivu dopisů vládě a poslancům.