Projev za zájmy našich dětí na vzdělání bez podmínek na demonstraci 5. 6. 2021

Dobrý den,

Mé jméno je Marie Maříková a vítám vás v tento den za iniciativu Vraťme děti do školy bez podmínek. Naše iniciativa již od listopadu loňského roku vyzývá širokou veřejnost k tomu, aby se postavila za práva děti a studentů. Aby rodiče, studenti, žáci i učitelé, všichni občané, dali najevo svůj nesouhlas a napsali našim zákonodárcům, že DĚTI MAJÍ PRÁVO CHODIT DO ŠKOLY A TO BEZ PODMÍNEK! Bez celodenního nošení roušek, bez opakovaného testování, bez požadavku na očkování. Děti nejsou ohroženou skupinou a my jako rodiče nesouhlasíme s tím, aby kvůli neschopnosti vlády a zástupců v Poslanecké sněmovně, bylo obětováno jejich vzdělání a zdraví!

Od počátku věků, co svět světem stojí, v každé společnosti, v jakékoli víře či vyznání, barvě pleti, byly vždy děti tím nejcennějším. Neexistovalo nic, absolutně nic, co by bylo nad dětmi. To ony vždy byly naší budoucností, to ony představovaly život. Tuto zemi si od dětí pouze půjčujeme. Od těch dětí, které jsme zadlužili, zavřeli je doma a nechali beztrestně psychicky týrat.

A tyto děti k nám vzhlíží, ony se o sebe nedokáží postarat, to my dospělí za ně máme odpovědnost, to my musíme udělat vše pro jejich dobro. A dokonce nám to ukládá i zákon. A tyto děti nám věří, mají důvěru, že je dokážeme ochránit a že to opravdu děláme.

Naprosto devastačním způsobem jsme tuto jejich důvěru zradili, ANO, tomuhle se vážení říká zrada. Dokážete se někdo podívat našim dětem do očí s čistým svědomím, že jste pro ně udělali maximum? Nebo jsme naše děti nechali obětovat vyššímu dobru?

Naše společnost dala přednost nezodpovědnosti, stáří a nemoci před mládím, zdravím a zodpovědným chováním. Naše děti, podle samozvaných odborníků, mají dělat štít a chránit společnost. Tak to ne vážení, naopak, my dospělí máme chránit naše děti, naší budoucnost a to bezpodmínečně.

Naše vláda s vydatným tleskáním opozice, nám rodičům říká, že musíme obětovat naše děti. Ano, vydíráním a šikanou nás nutí, abychom našim dětem ohrožovali jejich zdraví, a to jak fyzické tak psychické.

I proto jsme jako iniciativa Vraťme děti do školy bez podmínek, sepsali petici za návrat dětí a studentů do škol – bez testování, roušek a případného očkování. Již chybí pár podpisů k tomu, aby tato petice byla projednávána na petičním výboru. Kdo ještě nepodepsal má možnost zde u podia.

Přátelé, pojďme si slíbit, že od teď naše děti budeme opravdu chránit. Proti všem a klidně i proti diskriminačním zákonům. Třeba i za cenu OBČANSKÉ NEPOSLUŠNOSTI.

Děkuji za pozornost