Dopis vládě a poslancům: synovi se z roušky motá hlava a je mu na zvracení

Vážení poslanci, představitelé našeho státu,

Důvodem, proč Vám píši, je obrovské znepokojení nad aktuální situací. Jsem matkou 11 letého syna, kterého miluji a který dnes nastoupil po mnoha týdnech opět do školy.

Šel nadšený, vrátil se znechucený, zoufalý, nebyl daleko od pláče. Celodenní nošení roušek je pro něj utrpení, z nedostatku vzduchu k dýchání se ve škole prakticky nesoustředí, motá se mu hlava, je mu na zvracení. Mám to úplně stejně. Já mám štěstí, že pro svou práci ji nosit nemusím. On to štěstí nemá!

Celý den se buď dusí, nebo zažívá šikanu ze stany spolužáků a učitelů:

„Nám ty roušky taky vadí, ale musíme je nosit!“

„Jak si to představuješ, že zrovna Ty bys měl roušku pod nosem, když my ostatní trpíme a dusíme se?“

Představte si, tu druhou větu pronesla paní učitelka. Ona trpí, dusí se, což je důvod, že musí i děti. Tomu se hezky moderně říká zodpovědnost. Nebo taky zoufalý nedostatek zdravého rozumu.

Synovi je 11 let, doposud byl naprosto zdravý, sportující a teď mu Vaše nařízení mohou založit na nevratné zdravotní problémy. Jako zákonný zástupce jsem JÁ zodpovědná za jeho zdraví a toto nedovolím. Ne žádná paní učitelka, hygienik, ministerský úředník ani kdejaký přizvaný „odborník“. Za zdraví svého dítěte jsem před zákonem i vlastním svědomím zodpovědná já.

Celé generace jsme se učili, že dýchání je nezbytnou podmínkou přežití, že se má často chodit ven na čerstvý vzduch, spát při otevřeném okně, sportovat venku. Kde skončila tato základní pravidla prospěšná pro naše zdraví? Nemusíte být žádný vědec, abyste si uvědomili, že lidský organismus není uzpůsoben dýchat vlastní zplodiny. Že to v žádném případě nemůže být zdravé, pouze škodlivé. Takové zlo se nyní v ČR vesele páchá na celé generaci dětí.

A důvod? Musíme se chránit před covid-19? Opravdu? Tím, že dětem nasadíme na 5-8 hodin roušky?

Tak se podívejme na fakta:

• Aktuálně je v ČR 0,63 % pozitivně testovaných lidí (67 000 z 10,7 milionu) a stále klesá
  • Nových případů přibylo včera 1074
  • Covid 19 se přes všechna opatření prohnal populací a zejména domovy seniorů – nejohroženější skupinu opatření vlády stejně neochránila, zato zdevastovala celou zdravou společnost
  • Městský soud v Praze 13.11. 2020 zrušil nařízení o povinnosti roušek v budovách ke dni 21. listopadu, z důvodu nedostatečného odůvodnění tohoto nařízení

Nedokážu pochopit, jak je možné nařídit dětem celodenní zakrývání dýchacích cest od stolu, aniž by se k tomu vyjádřili zodpovědně pediatři, pneumologové, učitelé, studenti a rodiče. Do škol v ČR dochází 1,5 milionů dětí a mladých lidí. Těch všech se to týká.

Věřím, že drtivá většina rodičů, ale i občanů, kterým nejsou děti lhostejné, nesouhlasí s nošením roušek ve škole. A proto Vás žádám, řiďte se svým svědomím, jednejte ve prospěch dětí a podílejte se na zrušení tohoto nesmyslu.

S pozdravem a nadějí,

Ing. xxxxxxxxxxxxxxx

Dopisy původně publikované formou obrázků najdete v Archivu dopisů vládě a poslancům.