Zážitky z života nejmenované školy

Dopis ředitele školy rodičům v pátek 23. dubna 2021


Vážení rodiče,

bohužel jsme se dnes dozvěděli, že jeden z našich zaměstnanců byl testován pozitivně na covid, ačkoliv měl antigenní i PCR test z pondělka negativní.

Konzultovali jsme situaci s KHS, která nyní postupuje velmi striktně pokud jde o pozitivního pedagoga a nařizuje 14 denní karanténu všech dětí, které s ním přišli do kontaktu bez ohledu na nasazené ochranné prostředky a bez ohledu na výsledek následného PCR testu. KHS nám bude dávat detailní informace, které vám obratem přepošleme. Nyní to však vypadá, že se karanténa v uvedených týdnech týká celé xxx třídy, která se bude po dobu karanténního opatření vzdělávat distančně.

Rodiče dětí, které přišli s daným pedagogem do kontaktu bude kontaktovat KHS s dalším postupem. Pokud vaše dítě s pedagogem do kontaktu nepřišlo (nebylo ve škole v úterý ani ve středu), na seznamu není a nemusí na PCR test. I tak se bude však vzdělávat distančně, protože bychom nebyli schopni zajistit výuku a PCR test ve škole dvěma dětem.

V souvislosti s tímto nálezem pozitivního PCR testu, je nutno aby se všechny děti ze třídy podrobili 14 denní karanténě, stejně tak jako jejich rodiny a všichni, s kterými přišli do kontaktu. Následně musí znovu projít PCR testem a učit se budou bez ohledu na negativní testy všichni 14 dní online.

Velmi nás nastalá situace mrzí a doufáme, že děti i vy budete mít v  pořádku.


Na závěr mi dovolte otázku, má vůbec ta ochrana a prevence ve školách nějaký smysl?