Dopis vládě a poslancům: děláte z naší země Absurdistán

Dobrý den,

jsem matka tří dětí (16, 9, 7let) a i když jsem se vědomě rozhodla a snažím se být nad věcí a udržovat si vnitřní klid (jedině tak se z toho lze nezbláznit), na dětech vidím dopad celé té absurdní situace se zavřenými školami a vyhlášenými opatřeními. U nejstarší dcery se od jara objevují další a další podivné příznaky – tlak na hrudi, brutální nespavost, výkyvy nálad, krkání hraničící se zvracením, poruchy cyklu atd. Můžeme běhat po doktorech jak chceme, výsledek je, že klinicky je zdravá. Psychicky je na dně, její obavy z toho, že už nikdy nebude žít život jako „před tím“, jsou zcela pochopitelné. Stokrát ji mohu povzbuzovat a snažit se rozptýlit, ale po přečtení všudypřítomných zpráv všeho druhu (generujících naprostý chaos a stres) je zpět v depresi.

Prostřední dcera byla ve škole upozorněna na to, že nemá správnou roušku. Našila jsem takové, aby visely z nosu volně dolů bez zadělání pod bradu. Může se tedy cítit jiná, nepatřičná. Krůček k dalším problémům. Nechápu, jak vůbec někdo může vyžadovat po malých dětech trávit skoro celý den s hadrem přes obličej bez možnosti pořádně dýchat. Hodně dětí nosí jednorázové roušky, které během dne vyhazují a berou si nové – planeta úpí.

Nejmladší  nic neřekne, navenek vše zvládá, je spíše introvert, ale po týdnu ve škole se jí na těle objevil ekzém. Očividně se tělo a duše brání.

Lidstvo asi potřebovalo jasnou zprávu, že způsob života na úkor planety není udržitelný a že se musíme přeladit na jiné hodnoty a jiné fungování v rámci globálního světa, ale teď tu máme naprostý Absurdistán, ve kterém se žije jen velmi obtížně.

Sdílím své zkušenosti, jen ty negativní, ale tady se ve jménu ochrany starých a zranitelných ničí zdraví těm, kteří mají celý život před sebou.

xxxxxxxxxxxx